فرم ثبت نام فیلم نامه

لطفا فرم را به صورت فارسی بنویسید. درصورتی که اطلاعات شما به صورت "فینگلیش" تایپ گردد، ثبت نام شما پذیرفته نخواهد شد.
1 قوانین
2 مشخصات
 • فراخوان خرید فیلمنامه های کوتاه اعضای محترم ایسفا
  انجمن فیلم کوتاه ایران در راستای تحقق بند یکم از ماده سوم اساسنامه خود مبنی بر تلاش برای امنیت شغلی و حرفه ای اعضا و با توجه به شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا که موجب خلل در روند تولید آثار فیلمسازان شده است، پیشنهاد خرید فیلمنامه های کوتاه اعضای ایسفا را به سازمان سینمایی ارائه کرد و بعد از مذاکراتی که انجام شد، مورد پذیرش آن سازمان قرار گرفت. سپس جهت اجرایی شدن این طرح تفاهم نامه ای فی مابین ایسفا و انجمن سینمای جوانان ایران منعقد گردید که بر مبنای آن انجمن سینمای جوانان ایران متعهد می گردد که حق تالیف تعدادی از فیلمنامه های کوتاه داستانی و تجربی ارائه شده توسط اعضای ایسفا را خریداری کند. جهت روشن شدن اذهان اعضای محترم ایسفا قابل ذکر است که، مبلغ کل قرار داد از طرف سازمان سینمایی ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شده است و بعد از مذاکراتی که انجام شد، قرار بر این شد که ۶۰ فیلمنامه انتخاب شوند و به صاحبان هر فیلمنامه مبلغ پنج میلیون تومان پرداخت شود. انتخاب آثار توسط شورایی ۵ نفره انجام خواهد شد که این شورا متشکل از ۲ نفر از اعضای انجمن فیلم کوتاه ایران و ۳ نفر از انجمن سینمای جوانان ایران خواهد بود. بر اساس تفاهم نامه فی مابین ایسفا و انجمن سینمای جوانان ایران، فیلمنامه های برگزیده از اولویت بررسی و تولید در شورای تولید انجمن سینمای جوانان برخوردار هستند. همچنین صاحب اثر در صورت تمایل و داشتن توانایی لازم در اولویت کارگردانی فیلم قرار خواهد گرفت. در صورت عدم تمایل صاحب اثر یا هر دلیل دیگری که ساخت فیلمنامه برای وی امکان پذیر نباشد، انجمن سینمای جوان می تواند فیلمنامه برگزیده را برای ساخت به شخص دیگری ارائه کند.
  بر همین اساس از تمامی اعضای محترم ایسفا دعوت می شود در صورت تمایل و با توجه به شرایط و مقررات تعیین شده زیر نسبت به ارسال آثار خود و قرار گرفتن در مسیر انجام این طرح اقدام نمایند:
  1- فیلمنامه ها باید بر حسب زمان بندی از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه و در قالب های داستانی و تجربی نگاشته شده باشند.
  2- رویکرد محتوایی آثار موضوعات امید بخش باشد.
  3- فیلمنامه ها قبلاً به فیلم در نیامده باشند.
  4- جهت حراست از فیلمنامه های ارسالی اعضا، صاحبان اثر میبایست پیش از ثبت نام، فیلمنامه خود را از طریق سایت خانه سینما، در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت و شماره ثبت دریافت کرده باشند.
  5- هر عضو تنها امکان ارائه یک فیلمنامه دارد.
  6- فیلمنامه هایی که نویسنده مشترک دارند، باید رضایت نامه کتبی همه نویسندگان را در هنگام ثبت نام ارائه کنند. همچنین فیلمنامه های اقتباسی باید ملاحظات حقوقی مورد نیاز در اقتباس را رعایت کرده باشند.
  7- فیلمنامه ها می بایست با فونت نازنین 14 و در قطع A4 و شکل فایل PDF تنظیم شده باشند.
   8- ثبت نام و ارائه آثار تنها از طریق سایت رسمی ایسفا امکان پذیر است و ارسال فیلمنامه به اشکال دیگر مورد پذیرش نمی باشد. اعضای محترم می توانند از ۱۴ دی ماه فیلمنامه های خود را ثبت نام کنند و برای این کار ارائه کارت عضویت معتبر ایسفا و شماره ثبت فیلمنامه الزامی است.
   9 - مهلت ارسال آثار تا پایان روز ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ می باشد و در این تاریخ درگاه ثبت نام بسته خواهد شد.
  10- فیلمنامه ها بر حسب تاریخ ارسال، توسط شورای تعیین شده، بررسی و داوری خواهند شد و در پایان مهلت مقرر و پس از جمع بندی نهایی شورا ، فهرست آثار برگزیده جهت عقد قرارداد مالی به انجمن سینمای جوانان ایران ارائه خواهد شد.

  هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) یازدهم دی ماه ۱۳۹۹

تمام حقوق نزد انجمن فیلم کوتاه ایران محفوظ است.